Вернуться к просмотру сайта


Зустріч з нардепом України Валерієм Писаренко

Шостий рік поспіль учні нашої школи удостоюються стипендії «Гордість Шевченківського району» за успіхи в навчанні, виражені в численних перемогах хлопців на престижних конкурсах і фестивалях. Сюжет Харківських новин, присвячений цій події, дивіться за посиланням:

Воспитанники музыкальной школы имени Коляды получили свои награды


Інформбюро м. Харкова висвітлювало відкриття 19 фестивалю польської та української музики ім. К. Шимановського

У Харкові урочисто відкрили фестиваль польсько-української музики

wym-1543329118533

Інформаційно - аналітичний портал "Харьковские известия"

Нагородження стипендіатів фонду "Гордость Дзержинского района" 2015 року від ДМШ №13
ім. М. Т. Коляди

Для просмотра видео необходимо установить последнюю версию Adobe Flash Player. Народный депутат В. В, Писаренко вручает стипендии

Стипендіати фонду
"Гордость Дзержинского района" 2014 року
від ДМШ №13 ім. М. Т. Коляди

Валерий Писаренко наградил своих стипендиатов


Завершил свою работу

Завершив свою роботу Відкритий фестиваль польської та української музики імені Кароля Шимановського

В Харькове завершился фестиваль украинской и польской музыки имени Кароля Шимановского


Тобі таланти наші, Україно!

Надія ВІКТОРОВА, 21 березня 2014, 09:40

Під такою назвою в минулу середу в малому залі ХНАТОБу пройшов традиційний звітний концерт вихованців Харківської музичної школи № 13 ім. М. Коляди.
Зізнатися, протягом усього, практично двогодинного, концерту було чітке відчуття, що все в нашій країні добре, а криза, що охопила Україну, - всього-на-всього сон. І всім нам потрібно тільки прокинутися...
Тут, в залі театру, талановиті щирі, радісні хлопці ділилися своїми успіхами з глядачами - батьками, друзями, педагогами. До речі, зал був практично повний, включаючи балкон. Багато хто прийшов з квітами.
У концерті брали участь солісти та колективи - учні та випускники школи - переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Самим юним артистам ледь виповнилося 7 років, але вони впевнено трималися на сцені і навіть з якимось запалом і ентузіазмом демонстрували свої таланти.
Концерт організатори присвятили 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, пронизав буквально кожен виступ духом Кобзаря, духом України. Прозвучали такі відомі українські мелодії, як «Реве та стогне», «Червона рута», «Од села до села», «Коломийка» та багато інших композицій. Вихованці школи віртуозно грали на віолончелях, скрипках, домра, бандурах, фортепіано, саксофоні, акордеоні та баяні. Також гармонійно влилися в програму концерту твори К. Хачатуряна, Й. Брамса, О. Петрова та ін.
Особливі емоції і захоплення у глядачів викликали виступи хлопців-вихованців музичного відділення для сліпих дітей, які співали, грали і навіть танцювали нарівні з іншими учнями. Треба сказати, що таке відділення при музичній школі - єдине в нашому місті. Воно було створено в 1991 році. Сьогодні в ньому навчаються 120 дітей з 11 спеціальностей. Для них відкриті класи танцю, настройки і ремонту музичних інструментів. Успішно працюють колективні форми навчання: хори, оркестри, ансамблі. Деякі випускники відділення продовжують музичну освіту в середніх і вищих навчальних закладах.
«Музичні заняття допомагають незрячому дитині адаптуватися у самостійному житті, - підкреслює директор музичної школи № 13 Зоя Колеснікова. - На це спрямовані спеціально створені педагогами навчальні плани і авторські програми. Ми, до речі, були першими в країні, хто створив такі програми, єдиними, хто в незалежній Україні почав займатися з цими дітьми. Наші методики, що увійшли в науково-методичні збірники, відзначені численними дипломами Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації. І як результат - визнання роботи відділення в Міністерстві освіти і науки України з рекомендаціями узагальнення досвіду роботи на всеукраїнському рівні. Але головне - це професіоналізм незрячих дітей, які перемагають у конкурсах і фестивалях всіх рівнів не тільки інвалідів, а й зрячих дітей - учнів шкіл естетичного виховання».
Завершився великий звітний концерт піснею «Свою Україну любіть» в потужному виконанні зведеного хору і зведеного оркестру під керівництвом Людмили Бондаренко і Ганни Алейнікової.
Виявляти любов до своєї землі, Батьківщині, своїм традиціям через творення, праця, творчість, самовдосконалення - що може бути краще, що може бути простіше, що може бути складніше?

Нагороди переможцям

Інформаційно-аналітичний портал
"Харьковские известия"

Валерий Писаренко - стипендия 2013


Вони не бачать навколишнього світу, але живуть повноцінно

Они не видят окружающего мира, но живут полноценно

Интервью с Колесниковой З.Х.

Це про вихованців гімназії імені Короленка. Тут навчаються діти з вадами зору. Окрім того, що вони отримують освіту, їх ще вчать грати на музичних інструментах. У їхніх руках, бачили наші кореспонденти, народжується прекрасна музика.


Сергій- вихованець гімназії імені Короленка. З самого народження хлопець на бачить. Однак постійна темрява не заважає йому жити повноцінно. Він вчиться грати на музичних інструментах.
-Сережа, сейчас мы начинаем с тобой урок, а начинаем его с разыгрывания. Играем гамму ре-мажор.
Трохи розминки, і ось, домбра у його руках бринить, а музика ллється.
-Сейчас я вам сыграю марш гротеск, композитор Подвала.
Спочатку,- каже хлопець, навчання давалось важко. Боліли пальці, натирав мозолі, але найголовніше - ноти він вивчав за системою Брайля. Роки тренувань і він з інструментом на "ти".
Сергій Шалько вихованець гімназії.
-Когда у меня грустное настроение, могу сыграть какое-то произведение на домбре и как-то легче становится.
А от коли хлопцю з друзями весело, то він грає на баяні. Його він теж опанував у гімназії. Таких дітей, які мають проблеми із зором, в інтернаті вчиться сто двадцять. Ось клас шумових інструментів.
Дітки весело грають польку. А викладає їм теж, взагалі небачача, Олена Підгорна. Тут вона працює з вісімдесят шостого року. Жінка каже: віддає себе учням повністю.
Интервью с Подгорновой Е.В.Олена Підгорна викладач теоретичних дисциплін

-Я понимаю, что нужно сказать, как нужно сказать. Но я никогда не считаю, что мне тяжело, мне легко. Это непередаваемая радость, когда мы играем в ансамбле, играем и поем.
До інтернату викладачі приходять із тринадцятої музичної школи - вчать грі на одиннадцяти інструментах. Музика, -кажуть вони, допомагає дітям розкритися у буденному житті. До всього, успішність і за іншими дисциплінами стала набагато краще. Сама ж гімназія для незрячих дітей в Україні єдина, де їх навчають безкоштовно. Цю практику започаткували ще двадцять років тому.
Зоя Колеснікова директор дитячої музичної школи №13 імені М. Коляди

-Когда двадцать лет назад, когда мы педагогов отправляли в это отделение, я не могу передать сколько слез они пролили у меня в кабинете, потому что каждый говорил за что нам такое наказание. Потому что надо было учить систему Браеля, искать те методики ко по которым нужно работать.
Але тепер, - каже Зоя Харитонівна, викладачі не уявляють собі життя без цих діток. За роки вони напрацювали досвід, кожен вивчив шрифт Брайля. Вихованці гімназії теж досягають гарних результатів на різноманітних музичних конкурсах. Часто влаштовують концерти. Так сталось і цього разу.
Валерій Писаренко народний депутат України

-Все дети, которые сегодня выступали, я принял решение, что они все в этом году станут учасниками моей именной стипендии и получат эту стипендию уже в этом году.

Кол-во просмотров: 1419