Відділ вокально-теоретичних дисциплін


Состав педагогов 2014 года

Педагоги відділу вокально-теоретичних дисциплін
Відділ об'єднує викладачів музично-теоретичних дисциплін, хорового класу та сольного співу.

Вокально-хорові дисципліни

Відділ має два напрями:

* Академічний вокал - основна мета академічного вокалу - це постановка голосу, знайомство з шедеврами світової класичної вокальної музики. Учні осягають ази вокального мистецтва на матеріалах кращих зразків класичного романсу, нескладних оперних арій, сучасних пісень і народних творів.
Доведено, що при співі зміцнюється голосової і співочий апарат, що спів є лікувальною дихальною гімнастикою, що призводить до поліпшення фізіологічного стану людини. А також, голосовий апарат безпосередньо впливає на формування мови. А мова, як відомо, є матеріальною основою мислення. Таким чином, спів в хорі призводить до активізації розумових здібностей дитини, що найкращим чином позначиться на всьому тому, чим займається дитина (в школі, в спілкуванні з оточуючими).
* Хорове виконавство - в більшій мірі хорові заняття сприяють розвитку голосових даних, вдосконалення музичного слуху, оволодіння вокально-хоровими навичками, прояву творчої індивідуальності учнів.
Хоровий спів, як найбільш масовий і доступний вид музичної діяльності, займає одне з провідних місць в системі музичного виховання і освіти. Спів у хорі допомагає дитині емоційно розкріпачитися, повірити в свої сили, відчути причетність до єдиного цілого. Спів в колективі розвиває в дітях такі якості, як взаєморозуміння, відповідальність, дисциплінованість, взаємодопомога, почуття такту і т.д.
Педагоги активно шукають нові форми роботи, що дозволяють максимально розкрити творчі здібності учнів, багато з яких стали лауреатами та дипломантами обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Выступление хора старших классов нашей школы на отчетном концерте

Виступ хору старших класів

З кожним роком вокальне відділення професійно зростає, ставати престижним і продовжує свої традиції - відкривати і виховувати нові таланти.
У відділі діють декілька колективів різних складів, це:
- Хор учнів младших класів (керівник І.І. Ленівенко),
- Хор учнів старших класів (керівник Н.С.Корецька),
- Вокальні ансамблі різних складів та вікових груп.

Выступление вокального ансамбля младших классовшколы

Виступ вокального ансамблю молодших класів
Робота на вокальному відділенні надзвичайно цікава. Вона не тільки дозволяє спостерігати за творчим професійним ростом дітей, але і сприяє їх саморозвитку. Розвивається співочу майстерність. Безцінний одержуваний тут досвід творчого спілкування молодих виконавців. Учні мають можливість здійснювати концертну діяльність, беручи участь в конкурсах, фестивалях різного рівня і на майданчиках різних міст України.
Кожен конкурс, концертний виступ для педагогів і учнів - це своєрідна сходинка в творчому шляху. Цікаві зустрічі, поїздки, різноманітність репертуару - все це залишає в душі кожного яскравий слід.

Музично-теоретичні дисципліни

Вивчення Музично-теоретичних дисциплін є невід'ємною частиною будь-якої музичної школи. Музично-теоретичний цикл дисциплін, що вивчаються в школі, включає предмети: Сольфеджіо, Музична література, Історія мистецтва, Шумовий оркестр, Композиція, Елементарна теорія музики. Це саме ті предмети, без яких важко собі уявити формування повноцінного музиканта. Вони повною мірою сприяють розвитку музичного слуху, виховують грамотного виконавця, активного слухача, вчать любити і розуміти музику.
На уроках музично-теоретичних дисциплін поєднуються принципи художності і розвитку творчих здібностей, зв'язок з життям і синтез мистецтв.

Шумовой ансамбль

Наші учні завжди гідно представляють школу на міських і обласних музично-теоретичних олімпіадах, демонструючи високі знання і творче володіння музичним матеріалом.

Традиційним для учнів школи стала участь в творчому конкурсі в рамках обласної олімпіади з Музичної літературі. Така форма змагань дає можливість проявитися крім музичних ще й акторським здібностям учнів. Діти з величезним задоволенням беруть участь в цьому заході, завойовуючи дипломи Лауреата І ступеня.

Риголетто. Весь состав постановки

Склад театральної постанови, присвяченої Дж. Верді

Заслугою викладачів відділення є перетворення складних, і на перший погляд нудних дисциплін в захоплюючі уроки-комплекси, що відповідають головній меті дитячого музичного освіти, сформульованої Д. Б. Кабалевським:

«... ввести учнів у світ великого мистецтва, навчити їх любити і розуміти музику у всьому багатстві її форм і жанрів, інакше кажучи, виховати в учнів музичну культуру як частину їхньої духовної культури».

Кол-во просмотров: 1413