/Files/images/05 Колесникова З.Х+.jpg
Беззмінний директор нашої школи - Зоя Харитонівна Колесникова - 'Відмінник освіти України', лауреат мистецької премії Харківської міської ради, лауреат премії Харківського міського голови, Почесний громадянин міста Харкова. Зоя Харитонівна має педагогічне звання 'Педагог-методист', будучи педагогом вищої кваліфікаційної категорії, вона - володар 2-х Почесних знаків Міністерства культури і туризму України 'За досягнення в розвитку культури і мистецтва', Лауреат муніципальної премії, конкурсу «Хвиля професіоналів» Дзержинського Районного у м. Харкові ради. Очолює Дитячу музичну школу №13 імені Миколи Коляди з 1973 року. Колектив школи нагороджений Грамотами та Дипломами Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, Дзержинської районної в м.Харкові ради. Сьогодні дитяча музична школа № 13 ім. М. Коляди - найкраща базова школа міста і області, що пройшла атестацію з оцінкою 'відмінно', лауреат творчих оглядів шкіл естетичного виховання, занесена в Книгу "Золотий фонд Дзержинського району".
ІСТОРІЯ НАШОЇ ШКОЛИ
ДМШ №13 им. Н.Коляды
Історія дитячої музичної школи № 13 розпочинається 1 вересня 1973 року, коли вона була заснована на базі двох хорових шкіл. Школа була практично фортепіанної з малою кількістю учнів по класу акордеона, скрипки і гітари, розміщувалася в семи (в основному, підвальних) приміщеннях, але з перших років існування заявила про себе перемогами учнів в обласних конкурсах. Творча активність педагогів школи виявлялася і у величезній позакласної просвітницькій роботі: великій кількості відкритих концертів, організації філармонії школяра, музичного лекторію 'Нота' і музичного салону при школі, музичних лекторіїв в СШ і ПТУ, виступах в лікарнях району, в шефської допомоги художньої самодіяльності районів Області. Серед завдань, які постійно ставить перед собою і з честю виконує колектив, такі:
- підвищення педагогами своєї кваліфікації: більше 10 педагогів продовжили навчання в музичних і педагогічних вузах Харкова;
- поліпшення якості викладання: на роботу були запрошені наставники - професора Харківського Національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, провідні педагоги Харківського музичного училища ім. Б. Лятошинського та шкіл естетичного виховання.
У 1986 році школа отримала нове приміщення по вул. Культури, 1.
За велику роботу по відродженню і поширенню української музики Рішенням Кабінету Міністрів УРСР школі було присвоєно ім'я харківського композитора Миколи Терентійовича Коляди.
За професійну допомогу художньої самодіяльності колектив нагороджений Дипломами Міністерства культури, Міністерства сільського господарства СРСР, ЦК профспілок 'За шефську допомогу селу'.
Формується творчий ансамбль педагогів-професіоналів і обдарованих учнів, що гідно представляє Харків і Україну, перемагаючи в конкурсах і фестивалях юних музикантів в Україні, Росії, Естонії, Польщі, Словаччини, Чехії, Італії, Греції, Німеччини.
Численні солісти та ансамблі стають переможцями конкурсів різних рівнів, а школа - однієї з найкращих шкіл естетичного виховання міста та області.

Школа сьогодні

Сьогодні в школі ведеться навчання за 15 спеціальностями, в тому числі композиції, джазової імпровізації, а також на вокальному, хоровому та естрадному відділеннях. Понад 50% педагогів мають вищу і першу кваліфікаційну категорію, з них вісім - звання 'педагог-методист', шестеро - 'відмінник освіти України'. Провідні педагоги є членами секцій обласного навчально-методичного центру, проводять відкриті уроки та майстер-класи для педагогів шкіл естетичного виховання міста та області.
Кращі учні грають з симфонічними оркестрами: Харківської Національної філармонії, Харківського Національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, молодіжним оркестром 'Слобожанський', виступають із сольними концертами. Багато щорічно стають стипендіатами фондів для обдарованих дітей України, міста і області.
За 45 років школу закінчили понад 2,5 тисячі учнів. Багато випускників продовжують музичну освіту в Харкові, Києві, Москві і далекому зарубіжжі, працюють в творчих колективах світового рівня, працюють педагогами і концертмейстерами в навчальних закладах.
Творчі особистості, педагоги в пошуках нових форм роботи створюють під керівництвом відділу музично-теоретичних дисциплін театралізовані вистави, КВН, тематичні свята для учнів та їх батьків, з ініціативи відділу народних інструментів - фольклорні свята 'Вечорниці', 'Масляна', 'Різдвяні свята' .
Колектив школи продовжує активно пропагувати творчість українських, в тому числі харківських композиторів, щорічно проводить творчі вечори-зустрічі пам'яті Марка Кармінського.
З 1996 року школа щорічно проводить Відкритий фестиваль польської та української музики ім. К. Шимановського, з 2001 року - дитячий і юнацький фестиваль -конкурс класичної та сучасної музики 'Ландыш', який отримав статус Всеукраїнського. Він збирає тепер понад 450 учасників з 20 міст п'яти держав СНД.
Однією з найважливіших сторінок в житті колективу є відкриття в 1991 році відділення для дітей-інвалідів по зору при Харківській обласній спеціальній гімназії-інтернаті (тепер Харківський спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс для дітей з вадами зору) імені В.Г. Короленка, де безкоштовно навчаються за 11 спеціальностями 120 дітей. Музичні заняття допомагають незрячому дитині адаптуватися у самостійному житті. На це спрямовані спеціально створені педагогами навчальні плани, авторські програми, а також спільні з учнями основного контингенту школи музично-театралізовані постановки, інструментальні та вокальні ансамблі. Новітні методики, що увійшли в науково-методичні збірники, нагороджені численними Дипломами Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації.
Тут відкриті класи танцю, настройки і ремонту музичних інструментів, успішно працюють колективні форми навчання: хори, оркестри, ансамблі.
Більше 25 випускників відділення продовжили музичну освіту в середніх і вищих навчальних закладах.
Результат - визнання роботи відділення в Міністерстві освіти і науки України з рекомендаціями узагальнення досвіду роботи на всеукраїнському рівні і, головне, професіоналізм незрячих дітей, які перемагають у конкурсах і фестивалях всіх рівнів не тільки інвалідів, а й зрячих дітей - учнів шкіл естетичного виховання.
Кол-во просмотров: 2768